FLORIDA SENIOR GAMES STATE CHAMPIONSHIP 2010-Table Tennis
Women’s Singles
50-54
1. Donna Brown, Tallahassee
55-59
1. Debra Curtis, Stuart; 2. Charlene Jaeger, The Villages
60-64
1. Deb Harrison, The Villages; 2. Nancy Dorsey, Brooksville; 3. Mardee Goldberg, The Villages; 4. Geraldine Lesser, The Villages
 65-69
1. Hyae-yeon Churchill, Ocala; 2. Fran Munoz, Spring Hill; 3. Nahed Williams, Redington Shores; 4. Kate Aiello, The Villages
 70-74
1. Suzanna Sanders, Pembroke Pines; 2. Danuta Andrzejewska, Pembroke Pines; 3. Jan Cline, Sun City Center; 4. Jan Trimble, The Villages
 75-79
1. Essie Faria, North Miami; 2. Margo Lindsay, Clearwater; 3. Bettie Goldszer, Tamarac; 4. Sadako Tobias, Ocala
 80-84
1. Dorothy Hann, Sun City Center; 2. Sari Kisbany, Redington Shores; 3. Prudence Arnold, The Villages
Men’s Singles
50-54
1. Richard Fleisher, Naples; 2. Ricardo Abril, Tampa; 3. Edwin Cruz, Seffner
55-59
1. Werner Stollenmeier, Cape Coral; 2. Ashton Madray, Homosassa; 3. Ed Foster, Port Charlotte; 4. Cornel West, The Villages
60-64
1. Doanh Nguyen, St. Petersburg; 2. Ray Spann, The Villages; 3. William Mogensen, Grand Isle, NY; 4. Carlos Zeller, Hollywood
65-69
1. James Wang, Trinity; 2. Michael Rusaw, The Villages; 3. Kenneth Riggs, The Villages; 4. Bard Brenner, Sunny Isles Beach
70-74
1. Martin Sundel, Cooper City; 2. Jose Borges, Spring Hill; 3. Ray Look, Dunedin; 4. William Durbin, Cocoa Beach
75-79
1. Marvin Leff, Fort Myers; 2. Leszek Filipowicz, Bradenton; 3. Al Palumbo, Safety Harbor; 4. John Campbell, Cape Coral
85-89
1. Marvin Spira, Tamarac; 2. Ray Burris, Tampa
Women’s Doubles
55-59
1. Geraldine Lesser and Charlene Jaeger, The Villages
60-64
1.Deb Harrison and Mardee Goldberg, The Villages; 2. Dianne Adler, Summerfield and Fran Munoz, Spring Hill; 3. Nancy Stout and Brenda Plews, The Villages
65-69
1. Naheed Williams and Sari Kisbany, Redington Shores; 2. Carol Riggs, The Villages and Marion Bond, Naples; 3. Kate Aiello and Sheri Bernhoft, The Villages
70-74
1. Danuta Andrzejewska and Suzanna Sanders, Pembroke Pines; 2. Jan Cline and Dorothy Hann, Sun City Center; 3. Jan Trimble and Janette Bouette, The Villages; 4. Pat Deacon, The Villages and Claudette Braswell, Lake Wales
75-79
1. Essie Faria, North Miami and Bettie Goldszer, Tamarac; 2. Margo Lindsay, Clearwater and Sadako Tobias, Ocala
Men’s Doubles
50-54
1. Richard Fleisher and Frank Hanley, Naples; 2. Edwin Cruz, Seffner and Ricardo Abril, Tampa
55-59
1. Marvin Leff, Fort Myers and Werner Stollenmeier, Cape Coral; 2. Jerry Soderberg, Boca Raton and Carlos Zeller, Hollywood; 3. James Wang, Trinity and Ashton Madray, Homosassa; 4. Ed Foster, Port Charlotte and Gerd Reimann, Ancaster, Ontario
60-64
1. Ray Spann and Stuart Lesser, The Villages; 2. David Alverson, Port Charlotte and John Porter, Punta Gorda; 3. Stuart Whitney, The Villages and William Mogenson, Grand Isle, NY; 4. Marvin Spira, Tamarac and Edward Predota, Hollywood
65-69
1. Bard Brenner, Sunny Isles Beach and Martin Sundel, Cooper City; 2. Michael Rusaw and Kenneth Riggs, The Villages; 3. Bud Stout and Robert Geremia, The Villages
70-74
1. John Shultz, Inverness and Deane Chickering, The Villages; 2. Jose Borges, Spring Hill and Ray Look, Dunedin; 3. Robert Gingras and Albert Blatt, Pembroke Pines; 4. William Wolf, Oldsmar and Ralph Gragg, Ocala
75-79
1. Al Palumbo, Safety Harbor and John Campbell, Cape Coral; 2. Joe Cincotta, Bradenton and Robert Johnson, Sun City Center; 3. Gene Warden, Oxford and Jim Weisbecker, The Villages; 4. David O’Dwyer and Blair Fileger, The Villages
Mixed Doubles
50-54
1. Nancy Stout, The Villages and Richard Fleisher, Naples; 2. Nancy Dorsey, Brooksville and Ricardo Abril, Tampa
55-59
1. Deb Harrison and Jeff Shank, TheVillages; 2. Cornel West and Charlene Jaeger, The Villages; 3. Debra Curtis, Stuart and Lester Schwartz, Port St. Lucie
60-64
1. Claudette Braswell, Lake Wales and William Mogensen, Grand Isle, NY; 2. Geraldine and Stuart Lesser, The Villages; 3. Brenda Plews and Ray Spann, The Villages; 4. Mardee Goldberg and Stuart Whitney, The Villages
65-69
1. Nahed Williams, Redington Shores and Ray Look, Dunedin; 2. Carol and Kenneth Riggs, The Villages; 3. Hyae-yeon Churchill and David Brooks, Ocala
70-74
1. Danuta Andrzejewska and Robert Gingras, Pembroke Pines; 2. Sylvia Longley, Crystal River and John Shultz, Inverness; 3. Jan Cline, Sun City Center and Joseph Cincotta, Bradenton; 4. Suzanna Sanders and Albert Blatt, Pembroke Pines
75-79
1. Margo Lindsay, Clearwater and Al Palumbo, Safety Harbor; 2. Bettie Goldszer and Marvin Spira, Tamarac; 3. Dorothy Hann and Robert Johnson, Sun City Center; 4. Sadako Tobias, Ocala and Gene Warden, Oxford